Samostatné podnikanie ľudí pod 18 rokov je na Slovensku nemožné. Je zmena na dohľad?

454

O podnikanie majú na Slovenku značný záujem aj ľudia pod 18 rokov. Počet mladých ľudí zakladajúcich podnikanie hneď po dovŕšení osemnásteho roku života totiž každým rokom rastie.

Aktuálne nastavené podmienky samostatné podnikanie mladých ľudí do 18 rokov neumožňujú. Na všetky právne úkony je potrebný zákonný zástupca a výnimka nie je možná ani so súhlasom súdu. Prezident Združenia podnikateľov Slovenska Ján Solík poukazuje na analýzu Slovak Business Agency, ktorá potvrdzuje prísnosť slovenskej legislatívy.

Pokiaľ chce mladý človek podnikať má na výber viacero možností, a to napríklad podnikanie prostredníctvom právneho zástupcu, prevádzkovanie živnosti v mene rodičov či založenie podnikania v krajine, ktorá mu to umožní.

Zavedenie možnosti živnostenského podnikania od 16 rokov podporujú Združenie mladých podnikateľov a aj Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky, ktoré túto možnosť zakomponovalo aj do druhého podnikateľského kilečka, ktoré čaká pripomienkové konanie. Je totiž dôležité udržať mladých perspektívnych ľudí na Slovensku.

Celý článok môžete nájsť TU.